הרשמה לאבחון

במצבי טורטיקוליס יש חשיבות גבוהה לבדיקת מקור הבעיה, לעיתים מצג של טורטיקוליס הוא רק ביטוי לבעיה נרחבת יותר, וגם אם לא, כל מקרה הוא שונה מהאחר ויש להעריך ולעקוב אחר כיוון ומידת הא-סימטריה, לבדוק את טווחי התנועה ובמידת הצורך להתאים מתיחות ותרגילים ספציפיים למצב של התינוק שלכם.

בקליניקת "אבני דרך" אני מבצעת אבחון יסודי במשך כשעה הכולל תצפית, בדיקה פיזיקאלית של טווחי התנועה, הטונוס השרירי, כוח השרירים ורפלקסים. אמקם את תפקוד התינוק על סקאלה התפתחותית כדי לראות אם יש איחור בתפקוד המצריך התערבות נוספת ואמליץ על תדירות ומשך הטיפול הנדרשים.

כמו כן, תקבלו הדרכה מפורטת לתרגול ספציפי, דף תרגילים שילווה את התרגול בבית, וכן, דו"ח אבחון מפורט שיכול לסייע לכם מול גורמים רפואיים בהמשך בירור אם צריך.

במידה והכל בסדר באבחון מכל הבחינות, תשוחררו עם הדרכה והמלצות לעידוד התפתחות התינוק שלכם בהתאם לשלב בו הוא נמצא בכל תחומי ההתפתחות.

מטרות האבחון:

·       לאבחן בצורה מדויקת את התהליך והמצב ההתפתחותי של הילד שלכם על מנת להתאים לו טיפול ייחודי.

·       לקבל מידע וכלים שמסייעים לצמצום הקושי של הילד ולסייע לו להגיע לתפקוד מיטבי.

·       לדעת שהילד מתפתח בקצב הנכון.

·       להימנע מהשלכות עתידיות שנובעות מהקושי התפקודי הנוכחי.

·       להעניק לילד סביבה התפתחותית מקדמת תוך הנאה וללא סבל ותסכול.

 

דוגמאות מהקליניקה:

·       תינוק עם טורטיקוליס (הטיה צווארית) והשטחה של הגולגולת בעקבות, הגיע לתפקוד סימטרי לחלוטין של הצוואר עם ירידה במידת ההשטחה בגולגולת במהלך הטיפול.

·       תינוקת עם הטיה צווארית שהתגלגלה רק לצד אחד במשך תקופה ארוכה, השיגה תפקוד סימטרי של הצוואר והתפקוד תוך מספר שבועות של תרגול ומעקב.

·       תינוקת עם אבחנה של טורטיקוליס, אובחנה מחדש בקליניקה עם חולשת צד של הצוואר והגוף והופנתה לבירור נוירולוגי לאחר הפגישה הראשונה. אבחון מוקדם זה היה הכרחי למציאת בעיה נויורלוגית עמוקה יותר וטיפול רלוונטי למקרה.

 

מעוניינים באבחון ספציפי לילדכם כך שתדעו בוודאות מה מצבו ואיך ניתן לעזור לו? השאירו שם וטלפון ואחזור אליכם בהקדם.