אודותיי

שמי יערה חן, פיזיותרפיסטית התפתחותית מוסמכת, בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה B.P.T בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה ורישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מתוך אהבה גדולה לילדים ולאופי המורכב והמיוחד של עבודה עם ההורה והילד כאחד, בחרתי בתחום זה כהתמחות בתוך מקצוע הפיזיותרפיה.

לאורך השנים צברתי ניסיון רב באבחון וטיפול בתינוקות וילדים ביחידות להתפתחות הילד בבית החולים בני ציון ובקופות חולים כללית ומכבי. בנוסף, לאורך השנים השתתפתי בקורסים מעמיקים בנושאים שונים כדוגמת ניתוח הליכה בקרב ילדים ומבוגרים, זיהוי תהליכים טיפוסיים וחריגים בהתפתחות ילדים על פי גישת בובט, אבחון תינוקות וילדים ועקרונות טיפול על פי שיטת ווייטה, הידרותרפיה וקורס לטיפול בפיזיותרפיה לילדים על הרצף האוטיסטי.

כיום בקליניקת "אבני דרך" שבמושב עין העמק אני מקיימת טיפולי פיזיותרפיה התפתחותיים לתינוקות וילדים. במידת הצורך משולבים שיתופי פעולה עם רופאי ילדים, רופאים התפתחותיים ואנשי מקצוע מתחומים פרא-רפואיים מקבילים לבירורים נוספים הרלוונטיים לקידום הילד. אני עובדת עם הסכם מול קופת חולים לאומית וכלל הטיפולים קבילים לתשלומי ביטוח פרטי.

כמו כן, אני מקיימת בגנים סדנאות והדרכה התפתחותית להורים ולצוותים.

פיזיותרפיסטית התפתחותית מוסמכת

חשוב לדעת שתעודת פיזיותרפיסט התפתחותי מוסמך מעידה על לימודים אקדמיים מלאים, קורסי המשך ספציפיים לטיפול בתינוקות וילדים ברמה גבוהה, ניסיון של מספר שנים בעבודה ביחידות להתפתחות הילד של משרד הבריאות תחת הדרכה ועבודה עם צוותים רפואיים ופרא-רפואיים שונים. זוהי תעודת ההסמכה וההכשרה היחידה שמוכרת על ידי משרד הבריאות לטיפול בבעיות התפתחות של תינוקות וילדים ועל כן, תוצאות האבחונים והדוחות שאני מפיקה מוכרים על ידי כל המוסדות והגורמים הרשמיים.

הקליניקה

קליניקת "אבני דרך" נמצאת במושב עין העמק, בסמוך ליוקנעם. זוהי קליניקה נעימה ואינטימית במיקום פרטי עם חניה צמודה המאפשרת גישה נוחה עם תינוק/ילד. החלל מצויד בכל הנדרש, לרבות משחקים התפתחותיים לגיל הרך, אביזרים לחיזוק ועבודה מוטורית בילדים ומשטחי עבודה המותאמים לתנועה והתקדמות של התינוק/הילד במרחב. הטיפולים זמינים לתושבי האזור לרבות יוקנעם, מגידו, זיכרון יעקב, טבעון, עמק יזרעאל, רמת ישי ויישובי רמות מנשה.

תהליכי האבחון והטיפול נערכים באווירה נעימה דרך משחק והנאה, בליווי ושיתוף ההורים, מתוך הסתכלות רחבה על כל תהליכי ותחומי ההתפתחות. הטיפול הפרטי מאפשר לי כפיזיותרפיסטית התפתחותית להתאים את זמני הטיפול באופן הנכון ביותר עבור הילד וההורה, שינוי החלל לפי הצרכים הנדרשים, גמישות מבחינת אורך הטיפול ואת הזמן הנדרש להעמיק בכל מקרה לגופו.

מקצועיות מעל הכל

בתור פיזיותרפיסטית התפתחותית מוסמכת אני מאמינה ודוגלת בגישה מקצועית ואחראית, המלווה כל אבחון וטיפול. גישה זו ניכרת במחויבות עמוקה לכל טיפול ומטופל מבלי להשאיר סימני שאלה, ובחינת המקרה לעומקו לרבות פניה לספרות מקצועית מתקדמת והתייעצות עם גורמים רפואיים ופרא-רפואיים רלוונטיים במידת הצורך.

גישה אישית, רגישה ולא שיפוטית

לצד מחויבות גבוהה למקצועיות, עבודתי נעשית עם יחס חם ואישי באופן שאינו ביקורתי או שיפוטי ועם הרבה רגישות לכל ילד והורה. האבחונים והטיפולים מתקדמים ומתפתחים בקצב הנכון לילד בשיתוף עם הוריו ובהתאם לצרכים שעולים בחדר הטיפול. אני נכנסת לכל טיפול עם מודעות גדולה לגמישות, לרגישות וליצירתיות הנדרשת בעבודה המיוחדת שלי.